Tepelné čerpadlo

 
 
 
V nízko-energetických a pasívnych domoch je tepelné čerpadlo zaujímavým spôsobom, ako si ďalej znížiť výdavky za energie na vykurovanie a chladenie vzduchu, ale aj ohrev vody. Tepelné čerpadlo dokáže totiž získať zadarmo dostupnú a obnoviteľnú tepelnú energiu z okolitého vzduchu, zeme, alebo zo spodnej vody.

Podľa primárneho zdroja sa tepelné čerpadlá delia na tri typy: vzduch-voda, zem-voda a voda-voda. Atraktivitu investície do takéhoto zariadenia zvyšuje aj fakt, že ich ceny klesajú, avšak ceny energií budú s najväčšou pravdepodobnosťou neustále stúpať.

Výhodou tepelného čerpadla je jeho schopnosť fungovať ako zdroj energie po celý rok. Energiu z média získava pomocou kompresora, ktorý je napájaný elektrickou energiou. Zo zvyškového tepla však vie získať niekoľko násobne viac energie, ako je potrebné na jeho pohon.

Proces fungovania čerpadla sa dá jednoducho využiť opačne, vďaka čomu sa dá dom v zime vykurovať a v lete chladiť.

Okrem ekonomickej výhody pre majiteľa majú tepelné čerpadlá prínos aj pre životné prostredie, preto ich štát podporuje dotáciami.
 
 
 
 
 

PREČO Tepelné čerpadlo?


vykurovanie tvorí jednu z vyšších nákladových položiek mnohých domácností a prevádzok. Keďže TEPLO získané z vonkajšieho prostredia je k dispozícií zadarmo, preto každý z nás má možnosť sa rozhodnúť ako investovať s rozumom na vykurovanie a získať energetické výhody.

Naša spoločnosť sa zameriava na ekológiu, chrániť planétu, pomáhať zákazníkom, a preto by ste sa mali rozhodnúť pre nás. Ponúkame tepelné čerpadlá švédskej špičkovej kvality NIBE.
 
 
 
 
 

Tepelné čerpadlá - zariadenia pre dotácie 2018

V rámci projektu Zelená domácnostiam, je možné získať podporu na inštaláciu tepelných čerpadiel, ktoré budú slúžiť predovšetkým na vykurovanie.

Viac o tom, ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo, si prečítajte na našom blogu.